Hlavná navigácia
Navigácia

GeoBORDER

geoBORDER  je plastový obrubník (tiež tzv. neviditeľný obrubník, skrytý obrubník) vhodný najmä pre ohraničenie okrajov zatrávňovacej dlažby, zámkovej dlažby alebo pre oddelenie rôznych plôch v záhradách (napr. chodníkov, záhonov, povrchov z rôznych materiálov, mulčovacej kôry okolo stromov, a pod .).

GB45 čierny 45 x 1000  - Cena s DPH: 2,05 €/ks

    

Výška obrubníka: 45 mm
Dĺžka obrubníka: 1m
Šírka základne obrubníka: 75 mm
Počet fixačných otvorov: 6 otvorov
Hmotnosť: 1 ks váži 0,40 kg

GB58 čierny 58 x 1000  - Cena s DPH: 2,46 €/ks

  

Výška obrubníka: 58 mm
Dĺžka obrubníka: 1m
Šírka základne obrubníka: 75 mm
Počet fixačných otvorov: 6 otvorov
Hmotnosť: 1 ks váži 0,50 kg

GB78 čierny 78 x 1000  - Cena s DPH: 2,88 €/ks

  

Výška obrubníka: 78 mm
Dĺžka obrubníka: 1m
Šírka základne obrubníka: 90 mm
Počet fixačných otvorov: 7 otvorov
Hmotnosť: 1 ks váži 0,75 kg

Všetky uvedené rozmery i hmotnosť majú toleranciu +/- 3% v dôsledku zmršťovania materiálu a v závislosti od teploty. Obrubník možno použiť ako rovný, alebo ho tvarovať do oblúkov. Pred ohnutím obrubníka je potrebné najprv nastrihnúť spevňujúci lem (pozri obrázok). Obrubník tiež umožňuje uchytenie hadice zavlažovacieho systému alebo elektrického kábla k osvetleniu (pozri obrázok).

 Obrubník geoBORDER je značkový výrobok vysokej kvality. Použitý materiál je extrémne pevný a húževnatý, nepraská a neláme sa. Farba je tmavo šedá až čierna, umožňujúce univerzálne použitie, veľmi dobre splynie so zeminou aj so štrkovou výplňou. Materiál je 100% recyklovaný a recyklovateľný, zmes polyetylén a polypropylén, mrazuvzdorný a odolný proti UV žiareniu,farba sa preto môže u jednotlivých kusov nepatrne líšiť. Výrobok je ekologický, šetrný k životnému prostrediu a neutrálny k podzemným vodám, odolný voči alkoholu, kyselinám i zásadám (posypovej soli, amoniaku, kyslým dažďom, atď.). Plastový obrubník geoBORDER GB45 a GB58 má celkom 6 kotviacich otvorov pre klince, obrubník geoBORDER GB78 má celkom 7 kotviacich otvorov pre klince.
Ak používate obrubníky rovné, stačí vkladať klince ob jeden otvor (tj. požiť 3 klince na každý obrubník). Pri vytváraní oblúkov je nutné dávať klinec do každého otvoru (tj. 6-7 klincov na každý obrubník).

Pre fixáciu obrubníka je nutné dokúpiť plastové alebo kovové klince. Pre mäkké podložie (napr. zemina) sú vhodné plastové klince geoPIN, pre pevnejšie podložie (íl, zhutnený podklad) sú vhodné kovové klince geoNAIL.

Plastový kotviaci klinec geoPIN slúži na uchytenie plastových obrubníkov geoBORDER k podloženiu alebo k ukotveniu zatrávňovacích dlažieb geoSYSTEM S60s na svahovitých plochách. Plastový geoPIN sa používa všade tam, kde je mäkké podložie (typicky pôvodná zemina).

Klinec geoPIN GP25 - 30/11 x 250 mm - Cena s DPH: 0,17 €/ks

 

Dĺžka klinca: 25 cm
Priemer klinca: 30/11 mm
Hmotnosť: 1 ks váži cca 0,03 kg

Pozinkovaný kotviací klinec geoNAIL slúži na uchytenie plastových obrubníkov geoBORDER k podloženiu alebo k ukotveniu zatrávňovacích dlažieb geoSYSTEM S60s na svahovitých plochách.
Kovový klinec geoNAIL sa používa tam, kde je veľmi tvrdé podložie, alebo napríklad pri inštalácii obrubníkov okolo plôch zo zámkovej dlažby alebo žulových kociek, kde je zhutnený podklad.

Klinec geoNAIL GN25 - 30/11 x 250 mm - Cena s DPH: 0,38 €/ks

Dĺžka klinca: 25 cm
Priemer klinca: 7,5 mm
Hmotnosť: 1 ks váži cca 0,1 kg

 

ILUSTRAČNÉ VIDEO

Zobrazenie farebnosti na monitore alebo inom zobrazovacom zariadení nemusí zodpovedať farbe a odtieňu skutočného produktu.Objednávať môžete e-mailom na obchod@stavebnyraj.sk alebo pomocou objednávkového formulára. Podrobné informácie o výrobkoch a cenníky celého sortimentu na www.stavebny-raj.sk. Obchodná riaditeľka p. Miriam Purašová, tel.: +421 907 644 982. Objednaný tovar Vám zašleme prepravnou službou. Cenu za dopravu Vám vypočítáme podľa miesta dodania a váhy tovaru. U všetkých nami ponúkaných produktov zabezpečujeme v prípade potreby odborné poradenstvo. S výrobkami od našej spoločnosti sa nielen Vaša stavba bude cítiť ako v raji.


Naša ponuka taktiež na:

www.fasadainak.sk | www.interieroveobklady.sk | www.plastoveobklady.sk | www.fasadnesystemy.sk | www.flexibilneobklady.sk | www.korkovefasady.sk


Dokumenty


Foto


Potrebujete poradiť?

Miriam Purašová

Obchodná riaditeľka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika