Hlavná navigácia
Navigácia

vinyTherm

Vzhľad dekoratívnych omietok a výhody odvetrávaných fasád - to sú fasádne obklady vinyTherm. Vyrábajú sa z vysoko kvalitných vypenených termo- plastov v Nemecku a montované sú na budovách a domoch po celej Európe. Ich povrch je tvorený vrstvou pevne zatavených farebných prírodných kamienkov s veľkosťou 2-4 mm.Atraktívny vzhľad spolu s dokonalým vyriešením stavebných detailov, jednoduchá a rýchla montáž a nadštandardné 30-ročná záruka výrobcu Vinylit radí fasády vinyTherm na špic medzi odvetrávanými fasádnymi systémami.

 OBKLAD S PRIZNANOU ŠPÁROU     

           

Cena s DPH: 8,42 €/bm (46,75 €/m²)

 ALPIN

 ELBA

 

 AQUA

 HELIOS

TIROL

GOTLAND

DOLOMIT

RHODOS

TOSCANA

RAVENA

SAHARA

MADEIRA

Cena s DPH: 8,70 €/bm (48,17 €/m²)

MONTANA

BORDEAUX

GRANIT

BASALT

OBKLAD BEZ PRIZNANEJ ŠPÁRY

 

 Cena s DPH: 8,70 €/bm (48,17 €/m²)

DOLOMIT

TOSCANA

AQUA

TIROL

ALPIN

RAVENA

ELBA

Cena s DPH: 8,92 €/bm (49,54 €/m²)

SAHARA

MADEIRA

RHODOS

GOTLAND

HELIOS

Fasády vinyTherm fungujú na princípe zavesené, zozadu odvetrané fasády s vloženou tepelnou izoláciou. Medzi fasádou a tepelnou izoláciou dochádza k nepretržitej cirkulácii vzduchu, ktorá odvádza vlhkosť a chlad. Jednoduché spojenie lamiel systémom pero-drážka pôsobí ako labyrintové tesnenie, cez ktoré neprenikne zrážková voda. Systém príslušenstvo vinyTec a vinyCom umožňuje dokonalé vyriešenie všetkých stavebných detailov. Tento typ fasád tak zaručuje nielen vynikajúce tepelno-izolačné účinky a perfektnú ochranu pred poveternostnými vplyvmi, ale aj cielený odvod vlhkosti z konštrukcie a vynikajúcu zvukovú izoláciu.

 Hlavnými prednosťami prevetrávaných fasád vinyTherm sú:

 • suchý spôsob montáže, nízka hmotnosť(cca 6,5kg/m2) a ľahká opracovateľnosť dosiek umožňujú rýchly postup montážnych prác aj za nepriaznivých klimatických podmienok
 • na rozdiel od klasických omietok reagujú fasády vinyTherm flexibilne na zmeny teplôt a nedochádza k vytváraniu trhlín
 • medzi fasádou a izoláciou dochádza k nepretržitej cirkulácii vzduchu, ktorý odvádza vlhkosť a chlad- tým sa murivo aktívne vysušuje
 • tepelnoizolačný systém vinyTherm je zapísaný do zoznamu výrobkov vprograme "Zelená úsporám" a možno tak čerpať štátnu dotáciu na zateplenie domov
 • Fasáda má samočistiaci účinok. Nevyžaduje ďalšie nemalé finančné prostriedky počas jej životnosti na opravy.
 • Zabraňuje vzniku plesní v dome dokonca po montáži plesne miznú. (overené)
 • Bezproblémová oprava ktorejkoľvek časti fasády.Bezúdržbovosť  - tento typ fasády sa vyznačuje vysokou mechanickou stabilitou a odolnosťou. Nevyžadujú ďalšiu údržbu ako je to pri kontaktných fasád vyžadované vekom omietok ( je ich nutné okolo 10 tého roku premaľovať)
 • Farebná stálosť fasády v porovnaní s omietkami.
 • Najdôležitejším je dlhá životnosť udávaná 50 rokov( pre porovnanie kontaktný systém 25 rokov).

           

Systém vinyTherm sa vyrába v dvoch prevedeniach:

 • bez priznanej spáry - vytvára vzhľad klasickej omietky s výhodami zavesenej a odvetranej fasády. Prírodné kamienky zatavené do fasádnych profilov dodajú Vašim fasádam a plochám harmonický, celistvý a ucelený vzhľad.
 • s priznanou spárou - ideálny pre zvýraznenie členenia a stavby línie obkladu. Použitím vertikálneho alebo horizontálneho obloženia vznikajú originálne tvarové riešenia. S obľubou sa používajú v oblasti vchodov a štítových stien.

    

                 bez priznanej spáry                                                 s priznanou spárou

skladobná šírka je 180 mm, výška je 26 mm
Štandardná dĺžka 6 m = 1,08 m2 (iba dekor Basalt sa dodáva v dĺžke 3 m = 0,54 m2)

MONTÁŽ prevetrávaných FASÁD vinyTherm:

Obklad vinyTherm je možné montovať vertikálne, horizontálne aj diagonálne. Bez skosených hrán umožňujú vytvárať elegantné celistvé plochy fasád bez priznaných spojov. Naopak, výrazného členenia a zdôraznenia skladby možno dosiahnuť použitím obkladu so skosenými hranami.

Fasádne obklady vinyTherm vďaka systému príslušenstva vinyTec a vinyCom umožňujú dokonalé vyriešenie všetkých detailov. Sú to predovšetkým spojovacie profily, profily pre vytváranie rohov, horné a dolné zakončenie fasády a profily pre ostenie stavebných otvorov, ktoré uľahčia prácu vo všetkých detailoch. Všetky diely príslušenstva sú konštruované tak, aby bolo vždy zaistené účinné odvetranie fasády a spoľahlivý odvod dažďovej vody.
Viac informácií o použití príslušenstva vinyTec a vinyCom nájdete na našich stránkach v sekcií Fasádne profily a obloženie špaliet.

Zobrazenie farebnosti na monitore alebo inom zobrazovacom zariadení nemusí zodpovedať farbe a odtieňu skutočného produktu.Objednávať môžete e-mailom na obchod@stavebnyraj.sk alebo pomocou objednávkového formulára. Podrobné informácie o výrobkoch a cenníky celého sortimentu na www.stavebny-raj.sk. Obchodná riaditeľka p. Miriam Purašová, tel.: +421 907 644 982. Objednaný tovar Vám zašleme prepravnou službou. Cenu za dopravu Vám vypočítáme podľa miesta dodania a váhy tovaru. U všetkých nami ponúkaných produktov zabezpečujeme v prípade potreby odborné poradenstvo. S výrobkami od našej spoločnosti sa nielen Vaša stavba bude cítiť ako v raji.


Naša ponuka taktiež na:

www.fasadainak.sk | www.interieroveobklady.sk | www.plastoveobklady.sk | www.fasadnesystemy.sk | www.flexibilneobklady.sk | www.korkovefasady.sk


Dokumenty


Foto


Potrebujete poradiť?

Miriam Purašová

Obchodná riaditeľka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika