Hlavná navigácia
Navigácia

vinyStone

Vzhľad dekoratívnych omietok a výhody odvetrávaných fasád - to sú fasádne obklady vinyStone. Vyrábajú sa z vysoko kvalitných vypenených termo- plastov v Nemecku a montované sú na budovách a domoch po celej Európe.Ich povrch je tvorený vrstvou pevne zatavených farebných prírodných kamienkov s veľkosťou 2-4 mm.

OBKLAD S PRIZNANOU ŠPÁROU 1,2 m.

 

              Cena s DPH: 11,67 €/ks (54,00 €/m²)

 

        DOLOMIT                      TIROL                 BORDEAUX                 TOSCANA

 

           ALPIN                        ELBA                        AQUA                      RAVENA

             Cena s DPH: 12,17 €/ks (56,33 €/m²)

 

          SAHARA                  MADEIRA                   HELIOS                       GRANIT

 

           GRANIT                  RHODOS                    MONTANA                  GOTLAND

Fasády vinyStone fungujú na princípe zavesené, zozadu odvetrané fasády s vloženou tepelnou izoláciou. Medzi fasádou a tepelnou izoláciou dochádza k nepretržitej cirkulácii vzduchu, ktorá odvádza vlhkosť a chlad. Jednoduché spojenie lamiel systémom pero-drážka pôsobí ako labyrintové tesnenie, cez ktoré neprenikne zrážková voda. Systém príslušenstvo vinyTec a vinyCom umožňuje dokonalé vyriešenie všetkých stavebných detailov. Tento typ fasád tak zaručuje nielen vynikajúce tepelno-izolačné účinky a perfektnú ochranu pred poveternostnými vplyvmi, ale aj cielený odvod vlhkosti z konštrukcie a vynikajúcu zvukovú izoláciu.Atraktívny vzhľad spolu s dokonalým vyriešením stavebných detailov, jednoduchá a rýchla montáž a nadštandardné 30-ročná záruka výrobcu Vinylit radí fasády vinyStone na špic medzi odvetrávanými fasádnymi systémami. Na výber je celkom 16 dekorov fasádnych dosiek, ktoré je možno na fasádach rôzne kombinovať. Vytvára tak široký priestor pre vyjadrenie vlastných predstáv o vzhľade domu. Navyše si aj po mnohých rokoch zachovávajú perfektný vzhľad a farby zostávajú stále rovnako živé.

Hlavnými prednosťami prevetrávaných fasád vinyStone sú:

  • suchý spôsob montáže, nízka hmotnosť(cca 6,5kg/m2) a ľahká opracovateľnosť dosiek umožňujú rýchly postup montážnych prác aj za nepriaznivých klimatických podmienok
  • na rozdiel od klasických omietok reagujú fasády vinyStone flexibilne na zmeny teplôt a nedochádza k vytváraniu trhlín
  • medzi fasádou a izoláciou dochádza k nepretržitej cirkulácii vzduchu, ktorý odvádza vlhkosť a chlad - tým sa murivo aktívne vysušuje
  • tepelnoizolačný systém vinyStone je zapísaný do zoznamu výrobkov v programe "Zelená úsporám" a možno tak čerpať štátnu dotáciu na zateplenie domov
  • Fasáda má samočistiaci účinok. Nevyžaduje ďalšie nemalé finančné prostriedky počas jej životnosti na opravy.
  • Zabraňuje vzniku plesní v dome dokonca po montáži plesne miznú. (overené)
  • Bezproblémová oprava ktorejkoľvek časti fasády.Bezúdržbovosť  - tento typ fasády sa vyznačuje vysokou mechanickou stabilitou a odolnosťou. Nevyžadujú ďalšiu údržbu ako je to pri kontaktných fasád vyžadované vekom omietok ( je ich nutné okolo 10-tého roku premaľovať)
  • Farebná stálosť fasády v porovnaní s omietkami.
  • Najdôležitejším je dlhá životnosť udávaná 50rokov (pre porovnanie kontaktný systém 25rokov).           

Systém vinyStone sa vyrába len s priznanou spárou :

  • s priznanou spárou-ideálny pre zvýraznenie členenia a stavby línie obkladu. Použitím vertikálneho alebo horizontálneho obloženia vznikajú originálne tvarové riešenia. S obľubou sa používajú v oblasti vchodov a štítových stien.

       

                                                                                                      s priznanou spárou

Skladobná šírka dosky :180 mm
Dĺžka dosky : 1,2 m
Výška: 26 mm

Medzi doskami je priznaná drážka a každá doska je ešte rozdelená drážkou na tretiny
doska VT138 vytvára na fasáde kvádre 180 x 400 mm
1 ks = 0,216 m²
1 balenie = 6 ks = 1,296 m²
1 m²  = ± 6,40 kg

MONTÁŽ prevetrávaných FASÁD vinyStone:

Obklad vinyStone je možné montovať vertikálne, horizontálne aj diagonálne. Bez skosených hrán umožňujú vytvárať elegantné celistvé plochy fasád bez priznaných spojov. Naopak, výrazného členenia a zdôraznenia skladby možno dosiahnuť použitím obkladu so skosenými hranami.

Fasádne obklady vinyStone vďaka systému príslušenstva vinyTec a vinyCom umožňujú dokonalé vyriešenie všetkých detailov. Sú to predovšetkým spojovacie profily, profily pre vytváranie rohov, horné a dolné zakončenie fasády a profily pre ostenie stavebných otvorov, ktoré uľahčia prácu vo všetkých detailoch. Všetky diely príslušenstva sú konštruované tak, aby bolo vždy zaistené účinné odvetranie fasády a spoľahlivý odvod dažďovej vody.
Viac informácií o použití príslušenstva vinyTec a vinyCom sa dozviete v príslušných montážnych návodoch (nájdete vo formáte PDF na stiahnutie na týchto stránkach). Kompletný prehľad príslušenstva nájdete v cenníkoch.


Objednávať môžete e-mailom na obchod@stavebnyraj.sk alebo pomocou objednávkového formulára. Podrobné informácie o výrobkoch a cenníky celého sortimentu na www.stavebny-raj.sk. Obchodná riaditeľka p. Miriam Purašová, tel.: +421 907 644 982. Objednaný tovar Vám zašleme prepravnou službou. Cenu za dopravu Vám vypočítáme podľa miesta dodania a váhy tovaru. U všetkých nami ponúkaných produktov zabezpečujeme v prípade potreby odborné poradenstvo. S výrobkami od našej spoločnosti sa nielen Vaša stavba bude cítiť ako v raji.


Naša ponuka taktiež na:

www.fasadainak.sk | www.interieroveobklady.sk | www.plastoveobklady.sk | www.fasadnesystemy.sk | www.flexibilneobklady.sk | www.korkovefasady.sk